Конспект
заняття з малювання
«Підводне царство»
для дітей старшої групи
МЕТА:
ознайомити дітей з новим способом малювання – з технікою видування;
вчити передавати задум малюнка у певній кольоровій гамі;
розвивати уяву і творчість, уміння гармонійно поєднувати кольори;
викликати бажання самостійно творити красу,
виховувати акуратність, естетичний смак, задоволення від праці з фарбами.
МАТЕРІАЛ:
ілюстрації до мультфільму «Русалочка», мушлі, мелодія «Голос океану» із серії записів «Звуки природи», розведені гуашеві фарби, трубочки для коктейлів, тонований папір.
ПОПЕРЕДНЯ РОБОТА:
читання казки «Русалочка», знайомство з новим словом – мушлі.
ЛІТЕРАТУРА:
програма «Впевнений старт», бібліотечка вихователя, грудень №23-24 2006р., художньо – естетичне виховання для дітей старшого віку.
ХІД ЗАНЯТТЯ
Вихователь: - надворі зима, мороз і холод, та я хочу, щоб зараз ми з вами поринули думками у тепле літечко. (звучить музика). Лягайте на килимок і закривайте оченята. Ми відчуваємо тепло, спокій. Тепер уявіть, що ми – на березі теплого, лагідного моря. Лежимо на м’якому пісочку і усміхаємось сонечку. Воно ніжно торкається промінчиками наших ручок, ніжок. Аж ось – промінчик уже на личку: гріє носик, щічки, нам так приємно відчувати його тепло. В нас гарний настрій. Війнув легенький вітерець, приніс нам свіжість моря. Ми відчуваємо, як морські хвилі набігають на берег і відкочуються назад у море. Нам подобається слухати прибій. Хвилі принесли нам із морських глибин диво – мушлі.
(Поки з дітьми проводиться аутотренінг, перед ними кладуться мушлі, виставляються ілюстрації).
Вихователь: - Відкриваємо очі – диво сталось, біля кожного з вас справжні морські мушлі. Піднесемо їх до вушка і послухаємо мелодію моря. Ой, діти, моя мушля починає розповідати мені якусь історію, буду вам її переповідати:
Вихователь: - На дні моря є підводне царство (показую ілюстрації), править ним справедливий і мудрий цар Тритон. Є у нього донька – русалочка Аріель, яка ні на хвилину не розлучається зі своїм другом – рибкою Фландером. Весело і дружно жили мешканці підводного царства. Одного разу Тритон вирушив ознайомитись із морськими глибинами, які були далеко від рідних місць. Довго його не було, сумувала за татом Аріель. Аж ось швидкі рибки передали їй, що тато за кілька днів повернеться. Зраділа маленька русалочка і вирішила прибрати володіння батька – царя. Разом із Фландером вони побували в усіх куточках царства, кругом навели порядок. Ото приємно буде морському правителю! За роботою Аріель і Фландера спостерігала лиха і підступна морська відьма – восьминіг Урсула. Ненавиділа вона мешканців царства за їхню доброту і щирість. І вирішила зіпсувати свято зустрічі Тритона. Махнула вона своїми щупальцями і по всьому царству розлилось чорнило. Заплакала Аріель, несила їй до повернення тата відмити чорні плями на камінчиках, коралах, рибах. Що діяти, як бути? Русалка і Фландер у розпачі. Діти, я чую як плаче Аріель.
Мушля замовкла, так сумно закінчилась історія. Я тут подумала: може нам спробувати допомогти Русалці. Давайте намалюємо підводне царство – чисте, яскраве, з рибками, морськими зірками та іншими істотами. Згодні? Давайте ще раз глянемо, яке воно. (Розглядаємо ілюстрації, звертаю увагу на водорості, рифи, підводні тварини, діти сідають за столи).
Вихователь: - Допоможуть нам малювати чарівні трубочки. Візьміть кожен трубочку в рот, під її другий кінець підставте долоньку і легенько подмухайте в трубочку. Що ви відчуваєте? (Відповіді дітей).
Вихователь: - Так, тепле повітря лоскоче долоньку. Саме воно буде малювати водорості, коралові рифи. Потім ми пензликом домалюємо рибок, морських зірочок.
(Вихователь показує, як малювати таким способом, як правильно спрямувати повітря на фарбу. Діти вправляються на окремому аркуші, потім під музику малюють на тонованому папері. Після закінчення роботи малюнки виставляються для аналізу).
Вихователь: - гарно ми попрацювали, чудове підводне царство вийшло. Давайте візьмемо до вушок мушлі, може вони ще щось нам розкажуть. Ой, моя справді знову заговорила. Каже, що ми дуже допомогли Аріель, вона дуже вдячна, підводне царство знову засяяло різними барвами, і ніяка Урсула їй з такими друзями не страшна. А що каже мушля тобі…? (Запитую у дітей).
На якому малюнку морські глибини найкращі? (Діти розповідають, таким чином проводиться аналіз дитячих робіт).
Вихователь: - Молодці , діти, так старались, працювали, не залишились байдужими до чужої біди. І я впевнена, що за вашу доброту буде винагорода – мушлі розкажуть нам ще не одну історію.
Немає коментарів:
Дописати коментар